Informacje

Różnorodność biologiczna a ochrona roślin w ogrodzie

W zgodzie z naturąJak zapewnić należytą ochronę uprawom w naszym ogródku, by uniknąć wydatków na środki chemiczne? Aby udzielić odpowiedzi na to pytanie nie jest konieczne zagłębienie się do odkryć naukowych - wystarczy wprowadzić w życie zasady, które od lat znane są specjalistom botaniki.

Więcej…

 

Jakich parametrów oczekujemy od oczyszczalni ścieków?

Ścieki - oczyszczanieWszyscy oczekujemy, by pracujące wokół nas oczyszczalnie ścieków działały skutecznie. Żeby jednak móc obiektywnie ocenić ich działanie, musimy zdefiniować parametry, jakich oczekiwalibyśmy od oczyszczalni. Samo stwierdzenie "chcę, żeby woda na koniec procesu była czysta" nie wystarczy. Czego więc powinniśmy żądać od oczyszczalni?

Więcej…

   

Polskie drogi zimą, czyli jak przygotować samochód przed sezonem?

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowegoLato skończyło się definitywnie. Jesień za oknami rządzi zaś już niepodzielnie. Pogoda w naszym kraju bywa nieprzewidywalna, więc tylko patrzeć pierwszych śniegów i mrozów, które jak co roku zaskoczą drogowców. Większość kierowców zresztą też. Co zrobić żeby nie znaleźć się w tej grupie? Oto kilka prostych porad.

Więcej…

 

Zioła na zdrowie - krótki poradnik zielarski

Zioła na zdrowie

Problemy gastryczne - ogromny wpływ ziół

Wiele osób zmaga się z problemami trawiennymi, wzdęciami, gazami czy zgagą. To niemal epidemia naszych czasów spowodowana trybem życia, wątpliwej jakości jedzeniem czy schorzeniami układu pokarmowego. Jest jednak kilka ziół, które znacząco mogą poprawić funkcjonowanie naszych jelit i żołądka, w konsekwencji łagodzić lub całkowicie eliminować niektóre objawy. Od lat z powodzeniem skutki zatruć czy niestrawności niwelowane są przez miętę pieprzową.

Więcej…